Kącik wymiany książek

Drodzy Rodzice !

Otwieramy Przedszkolny Kącik Wymiany Książek!

Polega to na tym, że dzieci przynoszą do przedszkola książkę (może być więcej)  i przekazują wychowawcy. Zostanie jej nadany numer i dopiero wtedy będzie umieszczona na półce w Kąciku.

Celem stworzenia Kącika jest zachęcenie rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom oraz zainspirowanie ich do wspólnych zabaw w oparciu o przeczytany tekst.

Przedszkolny Kącik Wymiany Książek będzie czekał na Państwa w holu przedszkola. Znajduje się tam regulamin wypożyczeń oraz książki. Bardzo prosimy przed wypożyczeniem zapoznać się z regulaminem.

Mamy nadzieję, że wymiana książek sprawi dzieciom wiele radości i przyjemności, ale nauczy również odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

ZASADY KORZYSTANIA Z KĄCIKA WYMIANY KSIĄŻEK:

1. Każdy piątek będzie dniem wymiany książek
  2. Dziecko wspólnie z rodzicem wypożycza wybraną książkę do domu
  3. Po przeczytaniu, książkę należy oddać (maksymalnie po tygodniu) i dopiero wtedy wypożyczyć kolejną.
  4. Wymieniamy pozycje czytelnicze zgodnie z zasadą „książka za książkę”.
  5. Dbamy o książki – zwracamy uwagę na zachowanie książek w jak najlepszej kondycji.

Zapraszamy do współpracy przy rozbudowie Kącika Wymiany Książek.

Kącik zaczyna działać od grudnia.