Warsztaty z Panią Ewą Stadmuller

W naszym przedszkolu  w dniach 19 i 20 03.2018R. o godz. 9.30 odbędą się warsztaty dla dzieci z Panią Ewą Stadmuller.

Pani Ewa Stadmuller jest autorką literatury dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Ważne miejsce w twórczości autorki zajmują książeczki o charakterze edukacyjnym. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: napisany wspólnie z Elżbietą Zechenter – Spławińską „Leksykon dla najmłodszych”, humorystyczny „Poradnik młodego redaktora” ” czy też napisane wspólnie z Anną Chachulską przewodniki: „Kraków i okolice” oraz „Zakopane i okolice” i wiele innych.

Dla dzieci młodszych (Gr.I, II, III, IV) odbędą się warsztaty w dniu 19.03.2018r. pt. „MÓJ KOCHANY ZWIERZYNIEC” – spotkanie ze zwierzakami w: bajkach, baśniach, legendach, opowiadaniach, wierszach, zagadkach ( w formie konkursów ). Zabawa językowa polegająca na szukaniu porównań, przysłów, w których występują zwierzęta, inscenizacja bajki, o mieszkańcach dżungli i ich kłopotach.

Dla dzieci starszych (Gr.V, VI, VII, VIII) w dniu 20.03.2018r. pt. „JAK POWSTAJE KSIĄŻKA? –  ukazanie dzieciom drogi książki od pomysłu do gotowej publikacji, spotkanie wzbogacone zabawami i ćwiczeniami z cyklu: „Nie święci garnki lepią” – wspólne rozwiązywanie bajkowych zagadek, wymyślanie różnych zakończeń przedstawianych historii, układanie wierszy itp.

 

                                                                  Zapraszamy wszystkie dzieci 🙂

Skip to content