Zawieszenie zajęć

Szanowni Państwo,
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa  od czwartku 12.03 do środy 25.03. 2020r.  (włącznie) wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach i szkołach są odwołane. Czwartek i  piątek (12 i 13 marca 2020r) są dniami przejściowymi – w wyjątkowych sytuacjach, kiedy nie ma innej możliwości, można przyprowadzić do przedszkola dzieci, jednak w tych dniach nie będzie prowadzonych zajęć dydaktycznych. Te dwa dni MEN przeznacza na cele logistyczne – zorganizowanie opieki dla dzieci na czas domowej kwarantanny.
W związku z powyższym, na podstawie Specustawy (art 4.1) przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy na czas 14 dni. Więcej informacji dostępnych na stronie ZUS
Skip to content