Biedronki poznają uczucia

W tym tygodniu Biedronki rozpoznawały emocje (radość, złość, gniew, smutek, ból, zadowolenie), brały udział w zabawie dramowej, w której za pomocą mimiki twarzy pokazywały określone uczucie, a pozostałe dzieci nazywały pokazywane emocje.  Biedronki w  odniesieniu do własnych doświadczeń wypowiadały się na temat „Co mnie cieszy, co mnie smuci?”. W zabawie słownikowej pt. „Co czują inni” , dzieci na podstawie zdań określały, jak czuli się ludzie w określonej sytuacji, np. Karol strzelił dwa gole podczas meczu, Małgosia nie mogła iść na urodziny koleżanki itp. Brały udział w zabawie ruchowej „Kolory emocji”, tańczyły do melodii, a na przerwę ustawiały się przy kartce, która według nich najbardziej pasowała do wymienionego uczucia , np., miłość kartka czerwona, złość – kartka czarna. Przedszkolaki rzucały kostką emocji i odpowiadały na pytania dotyczące danego uczucia, np. Jakie to uczucie?, Kiedy tak czuje się Twoja mama?, Kiedy Ty się tak czujesz? Poznały sposoby radzenia sobie ze smutkiem, złością i strachem. Na zakończenie dzieci malowały swoje wyobrażenie złości.

Skip to content