Światowy Dzień Zwierząt u Biedronek

W poniedziałek 5 października, w naszym przedszkolu Biedronki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Dzieci wypowiadały się o swoich zwierzątkach, które posiadają i o tych, które chciałyby mieć oraz dzieliły się informacjami w jaki sposób się nimi opiekują. Biedronki utrwalały wiedzę o zwierzętach, segregowały zwierzęta na te, które zamieszkują lasy, podwórko wiejskie, morskie i egzotyczne, wspólnie naśladowały ich odgłosy.  Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa pt. Jakim zwierzątkiem jestem?  Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki dopasowywały zwierzątka do poszczególnych ich części ciała. Bardzo aktywnie wszystkie Biedronki uczestniczyły w zajęciach. Wspólnie z nauczycielem stworzyły 10 przykazań mądrego opiekuna zwierząt. Na zakończenie zajęć dzieci narysowały swoje ulubione zwierzątko,  tak powstały: pieski, kotki, myszki, a nawet dinozaury i wiele innych zwierzątek.

Skip to content