Dzień życzliwości u Biedronek

W piątek 20 listopada Biedronki i Misie obchodziły Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Celem zajęć było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i osób dorosłych. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, w jaki sposób należy ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. Królestwo Życzliwości, wypowiadały się na jego temat i wykonały uśmiechnięte minki. Dużo radości sprawiły dzieciom liściki z miłymi wiadomościami, które wykonały dla siebie wcześniej z pomocą nauczyciela. Na zakończenie zajęć dzieci wzajemnie obdarowały się uśmiechniętymi minkami.