Gr IV

23lis2020

W piątek 20 listopada Biedronki i Misie obchodziły Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Celem zajęć było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i osób dorosłych. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, w jaki sposób należy ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. Królestwo Życzliwości, wypowiadały się na jego temat i wykonały uśmiechnięte minki. Dużo radości sprawiły dzieciom liściki z miłymi wiadomościami, które wykonały dla siebie wcześniej z pomocą nauczyciela. Na zakończenie zajęć dzieci wzajemnie obdarowały się uśmiechniętymi minkami.

12lis2020

11 listopada – Święto Niepodległości – zajęcia u Biedronek

Z okazji Święta Niepodległości dzieci utrwaliły symbole narodowe, dowiedziały się dlaczego obchodzimy 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości,  co to dla nas znaczy, że mieszkamy w Polsce, czym jest ojczyzna i wolność, że mamy długą historię. Biedronki dowiedziały się, jak długo Polacy nie mieli swojego kraju i kto odegrał znaczącą rolę w jego odzyskaniu. Przedszkolaki jako utrwalenie materiału z dużym zainteresowaniem oglądnęły film dla dzieci pt. Polskie Symbole Narodowe i prezentację To jest mój kraj. Na zakończenie zajęć z zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną naklejając na mapę Polski, własnoręcznie wykonane przez siebie kulki z bibuły.

26paź2020

W czwartek 22 października Grupa Biedronki skrupulatnie segregowała produkty na zdrowe i nie zdrowe. Dzieci dzieliły produkty na owoce i warzywa, pieczywo, nabiał, mięso i wędliny, przeliczały  produkty, określały więcej i mniej. Z zaangażowaniem współpracowały ze sobą układając piramidę żywienia.

23paź2020

W poniedziałek 5 października, w naszym przedszkolu Biedronki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Dzieci wypowiadały się o swoich zwierzątkach, które posiadają i o tych, które chciałyby mieć oraz dzieliły się informacjami w jaki sposób się nimi opiekują. Biedronki utrwalały wiedzę o zwierzętach, segregowały zwierzęta na te, które zamieszkują lasy, podwórko wiejskie, morskie i egzotyczne, wspólnie naśladowały ich odgłosy.  Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa pt. Jakim zwierzątkiem jestem?  Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki dopasowywały zwierzątka do poszczególnych ich części ciała. Bardzo aktywnie wszystkie Biedronki uczestniczyły w zajęciach. Wspólnie z nauczycielem stworzyły 10 przykazań mądrego opiekuna zwierząt. Na zakończenie zajęć dzieci narysowały swoje ulubione zwierzątko,  tak powstały: pieski, kotki, myszki, a nawet dinozaury i wiele innych zwierzątek.

5paź2020

W tym tygodniu Biedronki rozpoznawały emocje (radość, złość, gniew, smutek, ból, zadowolenie), brały udział w zabawie dramowej, w której za pomocą mimiki twarzy pokazywały określone uczucie, a pozostałe dzieci nazywały pokazywane emocje.  Biedronki w  odniesieniu do własnych doświadczeń wypowiadały się na temat „Co mnie cieszy, co mnie smuci?”. W zabawie słownikowej pt. „Co czują inni” , dzieci na podstawie zdań określały, jak czuli się ludzie w określonej sytuacji, np. Karol strzelił dwa gole podczas meczu, Małgosia nie mogła iść na urodziny koleżanki itp. Brały udział w zabawie ruchowej „Kolory emocji”, tańczyły do melodii, a na przerwę ustawiały się przy kartce, która według nich najbardziej pasowała do wymienionego uczucia , np., miłość kartka czerwona, złość – kartka czarna. Przedszkolaki rzucały kostką emocji i odpowiadały na pytania dotyczące danego uczucia, np. Jakie to uczucie?, Kiedy tak czuje się Twoja mama?, Kiedy Ty się tak czujesz? Poznały sposoby radzenia sobie ze smutkiem, złością i strachem. Na zakończenie dzieci malowały swoje wyobrażenie złości.

5paź2020

W poniedziałek 21 września w naszym przedszkolu Biedronki uroczyście obchodziły Dzień Przedszkolaka. Wszystkie Biedronki z tej okazji otrzymały medale w kształcie serduszek, które ozdobione były kolorowymi naklejkami. Dzieci bardzo cieszyły się z serduszek, bawiły się w ulubione zabawy. Dużo śmiechu i radości sprawiła dzieciom praca plastyczna, w której Biedronki rysowały portrety swoich kolegów i koleżanek.

Skip to content