Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki (06.05.1950 r. – 22.05.2017 r.)
Utalentowany artysta, wspaniały człowiek, od zawsze związany z Krakowem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już od 5 roku życia. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego przy ulicy Basztowej w Krakowie, w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Z końcem lat 60 XX wieku związany z krakowskimi kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa oraz z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”. Laureat wielu konkursów i festiwali.

Zbigniew Wodecki był artystą o wielkim sercu, wszechstronnie utalentowanym, emocjonalnie bogatym i skromnym człowiekiem, którego muzyka umiała zachwycić zarówno młodsze jak i starsze pokolenia. To właśnie na takich osobach młode pokolenia powinny się kształtować i odkrywać. W naszym odczuciu wybór Zbigniewa Wodeckiego na patrona naszego przedszkola całkowicie pokazuje kierunek, w którym zmierzamy. Pragniemy w każdym naszym wychowanku odkrywać talent i wskazywać mu drogę do jego rozwoju. Zależy nam również na tym aby tak ważny okres w życiu dziecka, jakim jest przedszkole, przyczynił się do odkrycia szczęścia, które tkwi w każdej osobie.