Zajęcia taneczne

Taniec  to forma aktywności fizycznej, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest treningiem dla całego ciała, usprawnia koordynację ruchową, wzmacnia również mięśnie i stawy. Oprócz tego taniec uwrażliwia dzieci na kontakt z muzyką oraz uczy poczucia rytmu. Na zajęciach tanecznych dzieci poznają podstawowe kroki do takich tańców jak: samba, polka, walc angielski czy rock and roll. Poprzez taniec w parach dzieci między innymi pokonują swoją nieśmiałość oraz uczą się prawidłowej postawy ciała .Poza tańcami towarzyskimi , dzieci uczą się układów tanecznych, które tańczone są w grupie. Na zajęciach tanecznych prowadzone są również zabawy ruchowe do muzyki, które rozwijają wyobraźnię dzieci i pozytywnie wpływają na ich rozwój emocjonalny.