Warsztaty Podróżnicze „Między nami Indianami”

12 września 2017 roku grupy VI, VII, VIII miały przyjemność uczestniczyć w kolejnych warsztatach podróźniczych. Temat zajęć to „Między nami indianami”. Przedszkolaki podczas tych warsztatów dowiedziały się, że najpiękniejszym prezentem urodzinowym dla solenizanta jest taniec przygotowywany przez całą rodzinę. Dzieci poznały instrumenty muzyczne indian z Ameryki Południowej, a także mogły poprzymierzać stroje indian. Dowiedziały się również, że indianie z Ameryki Południowej noszą kapelusze, mają czarne włosy i czarne oczy, a indianki noszą swoje dzieci w specjalnych chustach na plecach.

Do najciekawszych instrumentów możemy zaliczyć:

– Fletnie( wykonana z bambusa)

– guiro ( instrument podobny do tarki)

– ciarksiasy wykonane z koppytek i rogów zwierząt

– uuwia seka (suchy deszcz)

– jicaro

– okaryna

Dziękujemy za wspaniałe warsztaty 🙂

Skip to content