Wydarzenia galeria

17lis2023

Dnia 10 listopada nasze Przedszkolaki spisały się na medal. Dzielnie towarzyszyły Panu Andrzejowi Kuligowi, I Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa w zasadzeniu jabłoni. Dzieci były cierpliwe, z zapałem wykonywały polecenia Pana Igora  – koordynatora i pomysłodawcy, były też bardzo zadowolone, bo praca w ogrodzie bardzo im się spodobała. Spójrzcie na zdjęcia, jak radzili sobie nasi mali dzielni ogrodnicy.

16lis2023

W dniu 10 listopada 2023r. w naszym przedszkolnym ogrodzie odbyła się uroczysta inauguracja projektu jesiennych nasadzeń drzew owocowych starych odmian w ramach projektu FruitPrint – „Zostawmy dobry ślad”, przy współpracy Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej z firmą B&B Venture Igor Bokun. Mieliśmy zaszczyt gościć Pana Andrzeja Kuliga, I Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa. Swoją obecnością zaszczycili nas również Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa Pan Paweł Skorut, Pani Klaudia Jakubek z wydziału Gospodarki komunalnej i klimatu Referatu Edukacji Klimatycznej oraz Pan Bogusław Wójtowicz, kierownik regionu wydawnictwa Nowa Era oraz towarzysząca mu Pani Ewa Wilczyńska. Swoim udziałem oraz wsparciem otoczyła nas przedszkolna Rada Rodziców.

Pan Prezydent posadził w naszym ogrodzie jabłonkę, a Pan Igor zasadził pozostałe drzewka na zielonym terenie przedszkola. Przedszkolaki, mali ogrodnicy dzielnie sprostali wyzwaniu i towarzyszyli w sadzeniu drzewka przy boku Pana Prezydenta. Inauguracja zakończyła się wspólnym spotkaniem przy słodkim poczęstunku, w czasie którego poruszyliśmy wiele ciekawych i ważnych tematów, a myślą przewodnią naszych rozmów były drzewa, które od zawsze pozostają w przyjaźni z dziećmi i wspierają integrację, są kopalnią pomysłów na zajęcia przyrodnicze oraz uatrakcyjniają krajobraz, dając nam wytchnienie, spokój i wywołując uśmiech. Z radością witamy nowych mieszkańców przedszkola!

Dodatkowe informacje znajda Państwo pod linkiem:

https://www.krakow.pl/aktualnosci/277183,34,komunikat,fruitprint__czyli_sadzimy_drzewa_owocowe_i_zostawiamy_dobry_slad.html

30maj2023

Z całego serca dziękujemy Rodzicom, którzy 29 maja przybyli do naszego przedszkola i zaczarowali ogrody w bajkowe królestwa. Rodzice pięknie i pomysłowo ustroili teren przedszkola, błyszczące i kolorowe dekoracje dopełniły radości dzieci.

Uprzejmie dziękujemy również Mamom, które przygotowały na ten dzień słodką przekąskę dla dzieci.

Dzień Dziecka upłynął w atmosferze uśmiechów, muzyki i wspólnej zabawy, wszyscy i mali i duzi bawili się wyśmienicie. Piękna pogoda dopisała podobnie jak i fantastyczne humory! Odblaskowe misie, za które serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wręczone dzieciom na zakończenie dnia, pozostaną miłym wspomnieniem przedszkolnego Dnia Dziecka.

22maj2023

W dniu 22.05.23r. nasze Przedszkolaki miały niebywałą okazję wejść do karetki pogotowia i poznać pracę Ratowników Medycznych. Dźwięk syreny pogotowia dobrze znany przez dzieci, w przyjaznym gronie uśmiechniętych Ratowników budził pozytywne nastawienie do służb ratunkowych. Utrwalanie numerów alarmowych, udzielanie pierwszej pomocy zabawnemu pluszakowi oraz szansa zdobycia wiedzy o pracy Osób ratujących życie, były cenną i pełną wrażeń lekcją.

Z całego serca dziękujemy mamie Leosia i Klary za zorganizowanie ciekawych warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej dla grup młodszych i zaproszenie starszaków do środka karetki.

22maj2023

28 kwietnia zakończyliśmy twórcze działania związane z krakowskimi wydarzeniami. Zwieńczeniem działań dzieci był przedszkolny konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza krakowianka, najładniejszy krakowiak”. Laureaci I-ego etapu grupowego wyłonieni przez Wychowawców stanęli do II-ego etapu, w którym mieli okazję poczuć się jak prawdziwi artyści, bowiem prace na dużym formacie dzieci tworzyły na sztalugach. Mali Artyści wykonali z pamięci rysunek Krakowianki i Krakowiaka. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i kibicujemy, rozstrzygnięcie konkursu już niebawem!

3maj2023

Przez trzy dni gościliśmy pedagogów z międzynarodowego przedszkola w Hennef w ramach projektu „Pedagogika bez granic”. Obserwacje naszych działań, długie rozmowy, wspólne zajęcia i zabawa z dziećmi były okazją do wzajemnego poznania się i wymiany cennych doświadczeń. Goście byli pod wrażeniem organizacji naszej pracy, wyjechali bogatsi o nowe pomysły i bardzo zadowoleni z owocnego spotkania. Znaleźliśmy wzajemne podobieństwa, a różnice okazały się być wartościową lekcją.

Skip to content