Przedszkole Ogłoszenia

5gru2021

Mamo, Tato, przeczytaj proszę,

od jutra jedną rzecz do przedszkola przynoszę.

Moje serduszko niech mocniej zabije,

razem zróbmy dobry uczynek!

Drodzy Rodzice,

w naszym przedszkolu rusza akcja POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA dla Wszystkich Otwartych Serc

„PODZIELMY SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI”

Są „obok nas” i podobnie jak my, oczekują na Święta Bożego Narodzenia z radością w sercu. Jednak oprócz wielkiej radości mają też wielkie troski i jeszcze większą nadzieję na nasze wsparcie. To akcja, która niesie ze sobą piękną naukę dla Dzieci, ze warto dzielić się z innymi tym, co mamy. Dobro wraca!

JAK MOŻEMY POMÓC?: Przynosząc dary dla Potrzebujących: produkty spożywcze oraz środki czystości dla osób w potrzebie.

Produkty, które nie muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych. Głównie produkty gotowe zostawiamy w holu przedszkola.

Zapraszamy Wszystkie małe i duże Serca do zaangażowania się w akcję!

Termin akcji: Do 10.XII (staramy się o przedłużenie akcji)

koordynator akcji: Karolina Turek

4gru2021

W ostatnich dniach aulę naszego przedszkola ozdobiły dyplomy oraz torby z nagrodami dla Laureatów międzyprzedszkolnego konkursu „Moja Pani z przedszkola”. Cieszymy się, że odwiedziły nas Dzieci z krakowskich przedszkoli razem z Rodzicami. Nasze przedszkole bardzo podobało się naszym gościom.
Mali Artyści z przyjemnością obiecywali, że w konkursie wezmą udział za rok!

18lis2021

Dnia 17.XI.2021r. nasi wychowankowie odważnie uczestniczyli w próbnej ewakuacji na wypadek pojawienia się pożaru w budynku przedszkola.

Całej akcji przyglądali się Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Krakowie. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, wsparcie Zespołu w praktycznym prowadzeniu ewakuacji osób przebywających
w budynku. Na sygnał alarmu dzieci wzorowo opuściły budynek i udały się na miejsce zbiórki w ogrodzie przedszkolnym. Wychowawcy zatroszczyli się o swoje grupy i w krótkim czasie przeszli na ogród, kierując się do właściwego wyjścia ewakuacyjnego. Szczególnie dumni byliśmy z naszych maluszków, które były bardzo dzielne.

W nagrodę za wzorowe zachowanie, w miejscu zbiórki przywitało nas nieśmiałe słońce, a dzięki uprzejmości Strażaków, wszystkie dzieci miały niepowtarzalną okazję oglądnąć wyposażenie wozu strażackiego. Przejście blisko ogromnego wozu i obecność Strażaków, wywołały wiele uśmiechów na buziach naszych Pociech. Ta spontaniczna niespodzianka sprawiła, że Przedszkolaki były bardzo dumne z udziału w tak ważnym dla nas Wszystkich wydarzeniu.

Cieszymy się, że ewakuacja próbna w naszym przedszkolu przebiegła zgodnie z planem.

Dziękujemy Strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Krakowie za cenne wskazówki, dobre słowo i wsparcie w całym przedsięwzięciu.

18lis2021

Miło nam poinformować, że znamy już Laureatów IV-ej edycji międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „KOCHAM MOJĄ PANIĄ”.

Sposób, w jaki Dzieci przedstawiły swoje Panie, możemy określić jednym słowem: wyjątkowy!

Razem z pracami przysłaliście nam mnóstwo radości i uśmiechu, za które Wam gorąco dziękujemy!!!

Nowością w tegorocznej edycji był współudział w konkursie Rodziców.

Doceniamy wkład i serce, które włożyliście w przygotowania prac plastycznych razem ze swoimi Pociechami.

Dziękujemy również Opiekunom artystycznym, którzy sprawowali pieczę nad twórczością Dzieci.

Kategoria: dzieci 5 – 6 letnie

Spośród wielu pięknych prac wyróżniliśmy następujących Artystów:

I miejsce: Agata, 6 lat z Samorządowego Przedszkola nr 95

II miejsce: Bartłomiej, 5 lat – z Samorządowego Przedszkola nr 185 „Słoneczko”

III miejsce: Amelia, 6 lat z Samorządowego Przedszkola nr 130

Wyróżnienie 1: Inka, 6 lat –  z Samorządowego Przedszkola nr 51

Wyróżnienie 2: Teresa, 6 lat – z Samorządowego Przedszkola nr 95

Kategoria: dzieci 3 – 4 letnie

I miejsce: Rozalka, lat 4  –  z Samorządowego Przedszkola nr 37

II miejsce: Alicja, lat 4 – z Samorządowego Przedszkola nr 41 im. Zbigniewa Wodeckiego

III miejsce: Julia, lat 3,5 – z Samorządowego Przedszkola nr 13

Wyróżnienie 1: Antonina, lat 4  z Samorządowego Przedszkola nr 51

Wyróżnienie 2: Fabian, lat 3, z Samorządowego Przedszkola nr 108

Prace rodzinne wykonane razem z dzieckiem:

I miejsce: Marysia, 5 lat Samorządowe Przedszkole nr 6

II miejsce: Antoni, 6 lat Samorządowe Przedszkole nr 37 

III miejsce: Emilia, 5 lat Samorządowe Przedszkole nr 97

Wyróżnienie: Mateusz, 5 lat Samorządowe Przedszkole nr 37 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11

Laureatów o terminie odebrania nagród – powiadomimy telefonicznie,

Serdecznie gratulujemy!

8lis2021

Nasze przedszkole wypełnił zaczarowany dywan kolorów i wzruszeń, które docierały do nas pocztą przez ostatnie tygodnie. Adresatami były Dzieci z całego Krakowa, które podzieliły się z nami swoją wyjątkową twórczością. Międzyprzedszkolny Konkurs plastyczny „Moja Pani z przedszkola” dobiegł końca. Przedszkolaki w wieku od 3 do 6-u lat miały okazję „opowiedzieć” za sprawą pędzla, ołówka i kredki – o swojej Pani z przedszkola.

Hasło przewodnie IV-ej edycji: „Kocham moją Panią” spotkało się z piękną interpretacją małych Artystów.

Dziękujemy za wspaniałe pomysły i szczere podejście do tematu. Wasze prace nas zachwyciły, cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak liczną grupą małych Odbiorców.  Łączna liczba prac to 146. Dziękujemy!

Przed jury stoi nie lada wyzwanie: wybrać Laureatów i ogłosić prace wyróżnione. Bądźcie cierpliwi, a już niebawem zadzwonimy do Autorów prac, które najbardziej ujęły nasze serca!

Niezależnie od wyników, wszystkim Przedszkolakom dziękujemy za udział w konkursie, Wychowawcom i Opiekunom dziękujemy za artystyczną pieczę nad młodymi talentami i przysłanie prac. Laureatów o wynikach konkursu powiadomimy telefonicznie i zaprosimy pod osobisty odbiór nagród.

Gorąco dziękujemy za zaangażowanie!

3lis2021

W dniach 25.09 – 29.09.2021r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości ślubowania naszych  najmłodszych Milusińskich. Dzieci z grup I – V spisały się na medal, dzielnie prezentowały swoje umiejętności wokalne i muzyczne, a swoją dzielną postawą pokazały, że zasługują na wielkie brawa. Cieszymy się, że do grona naszej Społeczności uroczyście dołączyły Maluszki oraz Średniaki. Pomimo, że był to ich pierwszy występ przed publicznością i poza swoimi salami, Dzieci stanęły na wysokości zadania i dały wszystkim Nauczycielom i Pracownikom powód do ogromnej radości.

Dziękujemy Rodzicom za piękne przygotowanie dla Dzieci poczęstunku, okazałego tortu oraz zadbanie o uroczysty charakter wydarzenia. Dzięki Państwa zaangażowaniu, Dzieci mogły odczuć, że ten dzień był ważny i wyjątkowy.

Skip to content