Dogoterapia

Hisilicon Balong

W dniach 13.11. i 17.11 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z Dogoterapii. Dzieci miały możliwość przełamać lęk przed czworonogiem, a także pogłębić kontakt poprzez podchodzenie do niego, przytulanie. Dowiedziały się w jaki sposób pies okazuje radość, co lubi, a czego nie. Był to dzień, w którym przedszkolaki mogły głaskać, karmić, a także bawić się z czworonożnym gościem. Dzięki takim działaniom, korzystały z kilku zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Dzieci miały szansę udoskonalenia umiejętności motorycznych, poprzez obserwowanie czynności wykonywanych przez zwierzę i naśladowanie (chodzenie, siadanie, leżenie). Była to także znakomita okazja do tego, by ćwiczyć koncentrację uwagi i wyzwalać spontaniczną aktywność dziecka wobec psa.

Skip to content