Warsztaty z Policjantami

W poniedziałek (27.11.2017), dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjantka, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci przypomniały numery alarmowe, pod jakie powinniśmy dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Pani wytłumaczyła również jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na zajęciach zostały zaprezentowane atrybuty policjanta (czapka, lizak, odznaka, kajdanki), a także kamizelki i inne odblaskowe elementy niezbędne dla każdego dla jego lepszej widoczności w czasie zmroku. Była to bardzo pouczająca lekcja, która na pewno pozostanie dzieciom w pamięci.

Skip to content