Spotkanie z górnikiem

„Barbórka”- dzień Górnika. W naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć górnika (01.12.2017). Spotkanie przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich. Dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników. Górnik ubrany był w piękny, galowy mundur. Na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako, lśnił biały pióropusz. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel – niezbędny do tego, aby było ciepło w domach i przedszkolu, który wydobywają właśnie górnicy. Spotkanie było bardzo pouczające. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały gościowi za przybycie.

Skip to content