Konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”

„POMOCNA DŁOŃ”

Organizator: Samorządowe Przedszkole nr 41

Osoby odpowiedzialne: Jagoda Piwowarczyk

Nasze przedszkole bierze udział  Ogólnopolskim Konkursie dla przedszkoli pod nazwą „Przedszkolny klub wolontariatu V edycja”. Konkurs „Pomocna dłoń” jest jednym
z zadań do realizacji wymienionym przez organizatorów ogólnopolskiego konkursu.
Zachęcamy do licznego wzięcia udziału w naszym przedszkolnym konkursie.

Cele konkursu:

• Rozwijanie wrażliwości artystycznej i plastycznej.
  • Rozwijanie u dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.
  • Rozwijanie umiejętności manualnych;
  • Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni;

Warunki uczestnictwa:

• Konkurs adresowany jest do wszystkich dzieci i rodziców Samorządowego Przedszkola nr 41 w Krakowie.
  • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej bądź pracy przestrzennej o tematyce „POMOCNA DŁOŃ”. Prace mają zwrócić uwagę na różne formy pomagania potrzebującym oraz zachęcić dzieci do niesienia pomocy innym. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice. (rysunek kredkami, pastelami, farbami, praca wykonana z plasteliny, masy solnej, masy papierowej, wydzieranka, kolaż, frottage, praca przestrzenna, jak również inne).
  • Dzieci wykonują prace w domu z pomocą rodziców.
  • Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: dzieci młodsze (gr I-V) oraz

dzieci starsze (gr. VI-VIII). Oceniana będzie szczególnie: zgodność z tematem konkursu, wkład pracy dziecka, kreatywność oraz walory estetyczne.

Termin:

• Prace plastyczne należy składać do dn. 22.01.2018r
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dn. 26.01.2018 r.
  • Prace należy składać w auli przedszkolnej.
  • Prace należy podpisać: imię i nazwisko dziecka, wiek, grupa.

Prosimy aby prace były podpisane z tyłu.

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród:

• Prace będą oceniane i nagradzane przez komisję powołaną przez organizatora.
  • Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa, a autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
  • Z wykonanych prac zostanie utworzona wystawa, która będzie dostępna w auli przedszkolnej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!