Wewnątrzprzedszkolny Quiz Wiedzy o Wolontariacie

14 marca o godzinie 10:30 w naszym przedszkolu odbędzie się Wewnątrzprzedszkolny Quiz Wiedzy o Wolontariacie. Wezmą w nim udział 4-osobowe drużyny z grup IV-VIII.

REGULAMIN QUIZU

Organizator: Samorządowe Przedszkole nr 41

Osoby odpowiedzialne: Jagoda Piwowarczyk, Paulina Grochal, Agnieszka Zagozdan

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie dla przedszkoli pod nazwą „Przedszkolny klub wolontariatu V edycja”. Quiz jest jednym z pomysłów
realizacji jednego z zadań, w którym zaznaczone jest by promować wśród dzieci idee wolontariatu.
Cele konkursu:

• Rozwijanie u dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.
  • Rozwijanie u dzieci wiedzy na temat wolontariatu, pomocy osobom, w różnych sytuacjach dnia codziennego;
  • Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni;
  • Rozwijanie współpracy z innymi kolegami z drużyny;
  • Integracja wszystkich grup przedszkolnych;

Warunki uczestnictwa:

• Konkurs adresowany jest do dzieci z gr IV-VIII.
  • Każdy wychowawca grup od IV-VIII wybiera drużynę czteroosobową reprezentującą ich grupę. Zadaniem uczestników quizu będzie m.in. odpowiadanie na pytania dotyczące wolontariatu i pomocy innym, a także działania praktyczne.
  • Praca dzieci i odpowiedzi będą oceniane przez powołane specjalne 3 osobowe jury.
  • Drużyny z każdej grupy prosimy zgłaszać do organizatorów do dnia 13.04.18.

Termin:

• Quiz odbędzie się 14.04.2018r o godz. 10.30.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tego samego dnia.

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród:

• Każdy uczestnik konkursu otrzyma certyfikat, a zwycięzcy drobne nagrody.

WSZYSTKICH RODZICÓW ZAPRASZAMY DO ROZMÓW Z DZIEĆMI NA TEMAT NIESIENIA POMOCY INNYM, SPOSOBÓW POMAGANIA I WDRAŻANIA DZIECI DO POSTAW PROPAGUJĄCYCH IDEE WOLONTARIATU.