Przedszkolny Quiz Wiedzy o Wolontariacie

14.03.2018 (środa), w naszym przedszkolu odbył się quiz wiedzy o wolontariacie. Przedstawiciele poszczególnych grup zmierzyli się z konkurencjami dotyczącymi pomagania. Zadania były bardzo zróżnicowane, a zarazem ciekawe nie tylko dla uczestników, ale i publiczności – dzieci. Począwszy od pytań w nawiązaniu do obejrzanych scenek z projekcji filmowej, układanki, dobieranie kolejności scenek obrazkowych, przeprowadzanie kolegi z zakrytymi oczami przez tor przeszkód, rozpoznawanie pozytywnych i negatywnych sytuacji, pokarmienie drugiej osoby przy zasłoniętych oczach i na koniec poprawnego zakładania opatrunku na głowę. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ale także, jak pokazały wyniki komisji, przedstawiły świetną znajomość o pomaganiu wśród przedszkolaków. Konkurs zakończył się wręczeniem certyfikatów dla wszystkich przedstawicieli grup.

Skip to content