Międzyprzedszkolny Recytatorski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „Ziemia to nasz dom!”

24 kwietnia 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się pierwszy Międzyprzedszkolny Recytatorski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „Ziemia to nasz dom!” pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem konkursu było budzenie zainteresowania ekologią i działaniami proekologicznymi oraz rozwijanie zdolności recytatorskich wśród dzieci.

W konkursie wzięło udział 19 uczestników z 11 krakowskich przedszkoli (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 117, Samorządowe Przedszkola nr: 5, 41, 2, 133, 58, 132, 35 z oddziałami integracyjnymi, Przedszkole Publiczne Parafii Chrystusa Króla im. Św. Jana Pawła II, Publiczne Przedszkole „Bajlandia”. Każdy uczestnik mógł zaprezentować jeden dowolny utwór związany z ochroną przyrody. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: dobór tekstu do tematyki konkursu, znajomość tekstu, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Komisja Konkursowa w składzie: Anna Żurad, Barbara Nowak, Dominika Stęclik, Monika Liberek postanowiła nagrodzić następujące dzieci:

I miejsce: Jakub Łapa z Samorządowego Przedszkola nr 5

II miejsce: Zofia Wąsowicz z samorządowego Przedszkola nr 58

III miejsce: Jan Ostrowski  z Publicznego Przedszkola „Bajlandia”

III miejsce: Jakub Stopka z samorządowego Przedszkola nr 41

Wyróznienia: Emil Kochmański z Samorządowego Przedszkola nr 133, Maria Lewandowska z Przedszkola Publicznego Parafii Chrystusa Króla im. Św. Jana Pawła II, Amir Kolboussi z Samorządowego Przedszkola nr 41.

Za wysiłek, zaangażowanie, ciekawą  recytację  postanowiono nagrodzić dyplomami
i upominkami wszystkich uczestników.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma POL-MACH oraz regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie. Dziękujemy również pani Dominice Stęclik za przekazanie nagród od Biblioteki Miejskiej przy ul. Zachodniej oraz Radzie Rodziców.

Serdecznie dziękujemy za udział w I Międzyprzedszkolnym Recytatorskim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym „Ziemia to nasz dom!” i zapraszamy do ponownego wzięcia udziału za rok.

Skip to content