Międzyprzedszkolny konkurs plastyczno – literacki „Moja Pani z przedszkola”

Moją panią z przedszkola namaluję najładniej

jak tylko potrafię…

W kolorach lata i wiosny, warkocze z liści uplotę

i oprószę śniegiem, by była posrebrzana

moja pani z przedszkola, pani ukochana.

 

 

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczno – literacki „Moja Pani z przedszkola”

 

Drodzy Rodzice!

Mamy przyjemność poinformować, że nasze przedszkole jest organizatorem międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno – literackiego „Moja Pani z przedszkola”. Konkurs skierowany jest do młodych artystów w wieku od 3 – 6 lat, którzy za pomocą pędzla, kredki lub dowolnej techniki plastycznej, zechcą pochwalić się nie tylko swoimi umiejętnościami i zachwycą nas swoim talentem, ale przede wszystkim zaczną odważnie mówić „swoim językiem”, w którym usłyszymy wyjątkowe, niecodzienne emocje, piękną wrażliwość i szczerą radość. Dzieląc się z Wami naszym doświadczeniem w pracy z dziećmi, chcemy pokazać Wam, jak wymowne i szczere potrafią być prace plastyczne dzieci, i w jak niezwykły i oryginalny sposób, młodzi artyści postrzegają swoje przedszkole.

Rozstrzygnięcie konkursu przypada na październik, to miesiąc, w którym nauczyciele będą obchodzić swoje Święto. Chcielibyśmy w ten sposób wywołać uśmiech na twarzach wielu wychowawców i podziękować wszystkim nauczycielom przedszkola za trud i zaangażowanie w niełatwą, lecz fantastyczną podróż, w którą wyruszyli trzeciego września, aby towarzyszyć swoim wychowankom w drodze do udanej i pewnej przyszłości.

Nauczycieli z naszego przedszkola również gorąco zachęcamy do udziału w konkursie. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie krótkiego wiersza o swojej Pani oraz dołączenie pracy plastycznej płaskiej, wykonanej dowolną techniką plastyczną na temat: „Moja Pani z przedszkola”.

Cele konkursu:

 • umacnianie więzi pomiędzy nauczycielem a wychowankiem
 • wdrażanie dzieci do dzielenia się uczuciami i wyrażania emocji w sposób niewerbalny
 • zachęcanie dzieci do wyrażania uczuć za pomocą artystycznych form wyrazu
 • zwrócenie uwagi dzieci na ważną rolę, jaką pełni w ich życiu Pani z przedszkola
 • rozwijanie wrażliwości i uzdolnień plastycznych

 

Kryteria oceny prac konkursowych:

 • samodzielność wykonania pracy
 • pomysł i własna interpretacja tematu pracy oraz wiersza
 • estetyka i walory artystyczne
 • uchwycenie szczegółów charakteru swojej Pani

 

 • Termin składania prac upływa: 10.10.18r.
 • Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu – nauczyciel grupy VI-ej, mgr Karolina Turek

Wybór najciekawszych prac oraz wyróżnienie laureatów odbędzie się w ustalonym przez organizatora terminie. Laureaci zostaną poinformowani telefonicznie o terminie odbioru dyplomów i nagród.

 

Prace plastyczne powinny być opatrzone metryczką zawierającą dane uczestnika oraz opiekuna artystycznego:

 • imię i nazwisko oraz wiek uczestnika
 • adres placówki oraz telefon
 • imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna artystycznego oraz telefon kontaktowy.

Regulamin konkursu Moja Pani

Skip to content