Straż Miejska, planuj zdrowie

W dniach 04.10 i 05.10.2018 gościliśmy w naszym przedszkolu pana Strażnika Miejskiego oraz przedstawicieli portalu profilaktycznego „Planuj Zdrowie”. Na pierwszych zajęciach dzieci rozpoznawały i nazywały znaki drogowe, sygnalizację świetlną i w jakich miejscach można przechodzić przez ulicę. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się zarówno po drodze, jak i po chodniku z zastosowaniem odblasków. Pod koniec zajęć, przedszkolaki mogły przejechać się zabawkowym autobusem, przestrzegając przy tym przepisów ruchu drogowego. Spotkanie z przedstawicielami „Planuj zdrowie”, uświadomiło dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, przestrzeganie higieny osobistej, ale przede wszystkim o konieczności wykonywania okresowych badań profilaktycznych.

Skip to content