Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych.

We wtorek (08.01.2019), w naszym przedszkolu, odbyła się I edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Do konkursu zgłosiło się 19 zespołów oraz 8 wokalistów z różnych przedszkoli z Krakowa. Mali artyści oceniani byli przez wykwalifikowane jury w składzie:

  • przewodnicząca komisji Pani Józefa Toruń-Czernek muzyk, kompozytor, wieloletni nauczyciel muzyki
    i wychowania przedszkolnego, instruktor rytmiki, prowadzący zajęcia muzyczne z dziećmi. W 2015 roku wydała własną płytę „ Zima…zima…zima…- piosenki zimowe dla dzieci”. Obecnie kontynuuje pracę twórczą w swoim studio nagraniowym, gdzie powstają nowe piosenki dla dzieci przy współudziale dzieci;
  • pan Mateusz Borkowski- muzykolog, publicysta, krytyk muzyczny i pedagog. Absolwent Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Recenzent „Ruchu Muzycznego”, współpracownik Radia Kraków. Od 2015 roku juror Krakowskiego Przeglądu Interpretacji Piosenki Aktorskiej organizowanego przy współpracy Centrum Kultury Podgórza;
  • pani Maria Czaplińska- studentka wiolonczeli studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertowała w Kraju i za granicą m.in. W Niemczech, na Słowacji, w Czechach, na Litwie, we Francji oraz w Chinach. Współtworzy kwartet „ No Limits Ensemble” grający na prestiżowych festiwalach m. in Grechuta Festival.
  • pan Marek Hampel- dyrygent i animator życia kulturalnego. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej. Od 2010 r. jest pedagogiem, dyrygentem chóru i orkiestry kameralnej w Krakowie. Jest organizatorem warsztatów muzyczno-rekreacyjnych w ramach, których młodzież w przyjazny sposób rozwija swoje talenty i umiejętności. Zdobywca licznych nagród min. GRAND PRIX dla najlepszego chóru. Jest współzałożycielem i I dyrygentem Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Arco Cracovia działającej przy Fundacji Ars Organi im. Bronisława Rutkowskiego.

W przerwach pomiędzy występami, uczestnicy udawali się na poczęstunek. Dziękujemy serdecznie wszystkim występującym za udział i cierpliwie czekamy na wyniki.

Skip to content