Aniołkowe Granie

30.01.2019 roku w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyło się „Aniołkowe Granie”. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia w naszym przedszkolu była Pani Bernadetta Szumiec i Pani Michalina Kołakowska. Najważniejszym celem tego projektu jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Przez działania edukacyjne, zajęcia, spotkania – uwrażliwiamy dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej.
W naszym przedszkolu odbył się w grudniu kiermasz ciast i ozdób świątecznych autorstwa naszych przedszkolaków. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostały na zakup wymarzonych prezentów dla tych właśnie dzieci. Do paczek dołożone zostały również artykuły papiernicze, gry i zabawki pozyskane podczas przedszkolnej zbiórki, a także książki i karnety wstępu do sali zabaw od naszych sponsorów.

Aniołkowe Granie objęło pięcioro rodzin zastępczych, w których łącznie przebywa sześcioro dzieci. Są to dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Pozyskane środki wspomogły również Dom dziecka im. Jana Brzechwy.

Na finał przybyli liczni goście, a wśród nich pomysłodawczyni i twórca ogólnopolskiego projektu „Aniołkowe Granie”, Pani Katarzyna Głowik – Jamróz – dyrektor przedszkola nr 56 „Niezapominajka” we Wrocławiu, Ojciec Nataniel Marchwiany – Gwardian i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej ojców Franciszkanów w Zakliczynie, Pan Robert Halik –redaktor naczelny Bliżej Przedszkola, dyrektor Akademii Edukacji, Katarzyna Lisik Dyrektor Szkoły Profi – Lingua. Pani Małgorzata Niciejewska przedstawiciel MOPS (Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej), Pani Karolina Zaczyńka (sponsor przedszkola), Pan Jerzy Filipczuk i Pani Żaneta Kurarz (przedstawiciele Straży Miejskiej).

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor. Nasi podopieczni przestawili krótką scenkę o aniołach przerywaną występem kółka tanecznego, a przedszkolny zespół muzyczny umilił czas śpiewem”. Po występach nastąpiło uroczyste wręczenie prezentów dzieciom objętym projektem. Na zakończenie wystąpił i porwał do zabawy zespół „Konszabelanci”. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w projekcie, zarówno naszym przedszkolakom oraz ich rodzicom, jak również sponsorom.

https://www.facebook.com/aniolkowegranie

https://photos.google.com/share/AF1QipPl_mkbX94EkZaVgFbq46fgT7SoOyvmKKIxT3mA06O8AV1K9rFVYKm8NC6hSLPI7w?key=ZzdPY2ZPVmtVMFFDU1B4WXJqM0xJSGE0ZER5Rkh3

Skip to content