Koncert Galowy – II Między-przedszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno – Noworocznych.

15 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu odbyły się przesłuchania II edycji konkursu „Kolęd, pastorałek i piosenek świąteczno – noworocznych”. , w których licznie wzięły udział dzieci z krakowskich przedszkoli (publicznych i niepublicznych). W przesłuchaniu wzięło udział 267 dzieci, 18 solistów oraz 17 zespołów. Celem konkursu rokrocznie jest wspieranie twórczej aktywności wśród przedszkolaków, rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci, pogłębianie wiedzy  o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej oraz integracja środowiska lokalnego.

Wśród znamienitych osób, które objęły nasz konkurs patronatem honorowym znalazł się Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy X Pan Maciej Nazimek a także Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego. Patronat medialny objęło czasopismo „Bliżej Przedszkola”, Radio RMF Classic oraz Magiczny Kraków.

Talenty wokalne przedszkolaków oceniało jury w składzie: Magda Bożyk – przewodnicząca, Katarzyna Wodecka – Stubbs, Magda Brudzińska, Edward Macheta oraz Radek Kopeć. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu i wyczerpujących obradach wyłoniło zwycięzców.

17 stycznia 2020r. na uroczystej gali wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowy dyplom oraz wspaniałą nagrodę .

Jury postanowiono przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

  • W kategorii ZESPOŁY 3-4 latki

Wyróżnienia: GRUPA „GWIAZDECZKI” z Samorządowego Przedszkola nr 58, opiekunkami zespołu są: Edyta Nemś, Alina Frankowska, Zespół z Samorządowego Przedszkola nr 18 (Maja Bobek, Gabriela Barmuta, Kamila Torba), opiekunką zespołu jest: Elżbieta Madyta.

III miejsce: Zespół z Samorządowego Przedszkola nr 18 (Zuzanna Omielska, Zofia Tykus, Eliza Grzywa), opiekunką zespołu jest: Małgorzata Kurowska.

II miejsce: „ŚNIEŻYNKI” GR II z Samorządowego Przedszkola nr 58, opiekunką zespołu jest: Agnieszka Feliś.

I miejsce:  ex aequo

– Zespół z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana (Leon Górnisiewicz, Hanna Kozak, Weronika Munoz, Zuzanna Powroźnik, Klara Wolf), opiekunką zespołu jest: Alicja Krukar

oraz

– Zespół „KRASNOLUDKI” z Samorządowego Przedszkola nr 95, opiekunkami zespołu są: Agnieszka Kulig, Paulina Guśpiel.

  • W kategorii SOLIŚCI 3-4 latki

III miejsce: Oliwia Pajka z Samorządowego Przedszkola nr 41 im. Zbigniewa Wodeckiego w Krakowie, opiekunką zespołu jest: Agnieszka Kozik-Pajks.

II miejsce: Zuzia Chodacka z Samorządowego Przedszkola nr 41 im. Zbigniewa Wodeckiego w Krakowie, opiekunką zespołu jest: Ewelina Chodacka.

I miejsce: Gabrysia Tokarska z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś”, opiekunką zespołu jest: Katarzyna Mroczek-Połętek.

  • W kategorii ZESPOŁY 5-6 latki

Wyróżnienia: Zespół z Samorządowego Przedszkola nr 5 (Liliana Kalita, Ola Stajnóg, Natalia Suska, Olek Wilk, Liliana Matuła),  opiekunką zespołu jest: Ewa Augustyn; „WESOŁE NUTKI” z Samorządowego Przedszkola nr 76 im. Św. Królowej Jadwigi, opiekunką zespołu jest: Ewa Plebańczyk.

III miejsce: HEJNALISTKI z Samorządowego Przedszkola nr 23, opiekunkami zespołu są: Joanna Wójcik, Elzbieta Krasny.

II miejsce: ROZŚPIEWANE NUTKI z Niepublicznego Przedszkola Happy Kids, opiekunką zespołu jest: Agnieszka Grek.

I miejsce:  ex aequo

–  „TĘCZOWIACZKI” z Prywatnego Przedszkola „Tęczowa Kraina” , opiekunkami zespołu są: Ilona Jarosz, Urszula Rzymek, Ewa Nowak.

– Zespół z Samorządowego Przedszkola nr 78  „Leśne Skrzaty”, opiekunką zespołu jest: Marzena Rymarczyk.

  • W kategorii SOLIŚCI 5-6 latki

Wyróżnienia: Krystian Buliński z Samorządowego Przedszkola  nr 27, opiekunkami solisty są: Aleksandra Bogaty, Krystyna Szkutnik;  Sara Burnus z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, opiekunką solistki jest: Aneta Rosa;  Hanna Król-Łęgowska – Samorządowego Przedszkola  Nr 78 Leśne Skrzaty, opiekunką solistki jest: Magdalena Białas;  Agata Riess  – z Samorządowego Przedszkola  nr 27, opiekunką solistki jest: Joanna Wójcik; Wiktoria Kęskiewicz z Niepublicznego Przedszkola „Niebieska Żabka”, opiekunką solistki jest: Aleksandra Olszewska.

III miejsce: Alicja Donajewska Niepubliczne Przedszkole Niebieska Żabka, opiekunką solistki jest: Aleksandra Olszewska.

II miejsce: Pola Nowak z Przedszkola nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, opiekunką solistki jest:  s. Pia Sandra Kaczmarczyk .

I miejsce: ex aequo

– Klara Czekalska  z Niepublicznego Przedszkola „Happy Kids”, opiekunką solistki jest: Beata Adamczyk.

– Małgorzata Misiuk z Niepublicznego Przedszkola „Krasnal”, opiekunką solistki jest: Agnieszka Misiuk.

Nagrodę Specjalną Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, wręczyła małżonka Zbigniewa Wodeckiego Pani Krystyna Wodecka. Nagrodę otrzymał  Zespół „5 + 1” z Samorządowego Przedszkola nr 1 (Hanna Górnicka, Jan Bednarek, Tadeusz Kozela, Bogdan Owoc, Jan Piekarczyk, Kuba Słonimski), opiekunką zespołu jest: Marta Kowal. Oprócz nagrody rzeczowej, zespół w ramach gratyfikacji wystąpi w maju na Festiwalu organizowanym z okazji 70-rocznicy urodzin Zbigniewa Wodeckiego przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego na Krakowskich Plantach.

Nagrodę GRAN PRIX Prezydenta Miasta Krakowa otrzymał Zespół  „TĘCZOWE NUTKI” z Samorządowego Przedszkola nr 41 im. Zbigniewa Wodeckiego w Krakowie, którą wręczyła Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Pani Magdalena Wegrocka- Szwalec. Opiekunkami zespołu są: Małgorzata Opryszek oraz Joanna Manista.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów.

W czasie koncertu galowego swoją obecnością zaszczycili nas:  Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Magdalena Węgrocka – Szwalec, małżonka Zbigniewa Wodeckiego Krystyna Wodecka, wizytator Kuratorium Oświaty  Pani Ewa Klimczyk, Radny Dzielnicy X Andrzej Łatka,Przewodniczącego Rady Rodziców Maciej Zdanowski oraz przedstawiciele firmy „Sekret Smaku”.

Uwieńczeniem wydarzenia był  wspaniały występ Magdy Bożyk z zespołem oraz uczniów z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia „Inspiracja”.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez naszych sponsorów, którym serdecznie  dziękujemy  za wsparcie: Dzielnicy X Swoszowice, Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, Radzie Rodziców przy Samorządowym Przedszkolu nr. 41 w Krakowie, Firmom: Cytrusek, Sekret Smaku, Kabanosik, Iglomen.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia:

Informacja o jurorach

Skip to content