Publikujemy i zarazem dołączamy się do życzeń Prezydenta Miasta Krakowa na nowy rok szkolny 2023/2024

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

Wszyscy, dla których bliskie i ważne są sprawy krakowskiej edukacji,

chciałbym złożyć Państwu serdeczne życzenia na rozpoczynający się rok szkolny 2023/2024.

Krakowska oświata jest rozpoznawalną w Polsce marką, prezentującą najwyższy poziom. To zasługa aktywności i zaangażowania wszystkich uczestników procesu edukacyjnego: począwszy od uczniów oraz ich rodziców, poprzez profesjonalnych nauczycieli aż po dbający o sprawne funkcjonowanie szkół i placówek personel administracji oraz obsługi.

Mam głębokie przeświadczenie, że uwaga skupiona na młodych, poświęcony im czas i materialne nakłady są najlepszą inwestycją w przyszłość.

Życzę, by nadchodzący nowy rok szkolny był spokojniejszy od poprzednich, przynosił zmiany tylko na lepsze i pozwolił na skupieniu się na tym, co najważniejsze – wszechstronnym rozwoju młodych krakowian (wszystkich nacji). Oby każdy dzień przynosił pełną zrozumienia współpracę podmiotów uczestniczących w życiu szkolnym. Wszystkim Państwu życzę niegasnącego entuzjazmu, zapasu sił i poczucia satysfakcji ze wspólnie wypracowanych sukcesów. Wierzę, że droga edukacyjna, którą kroczy najmłodsze pokolenie, prowadzi do odnalezienia szczęśliwego miejsca w dorosłym życiu.

Jacek Majchrowski

Prezydent Miasta Krakowa

Skip to content