23lis2021

W grupie II realizowany jest projekt badawczy pt. „Drzewo” Celem projektu jest  propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci poprzez kontakt z przyrodą.

Zaplanowane zadania:

• Poznamy budowę drzewa, będziemy oglądać książeczki tematycznie z nimi związane, poznany różne gatunki drzew i ich rodzaje, będziemy obserwować drzewa i gałęzie przez lupę.

• Poznamy etapy rośnięcia drzewa,, będziemy obserwować sadzonkę brzozy i  nadamy jej imię.

•  Będziemy malować jesienne drzewa, ułożymy historyjkę obrazkową pt. „Drzewo rośnie” przyporządkujemy do drzewek w różnych porach roku odpowiednie obrazki.

• Będziemy wyszukiwać przedmioty wykonane z drzewa

• Będziemy obserwować drzewa rosnące wokół przedszkola, przeliczać, porównywać ich grubości.

• Utrwalimy  nazwy owoców, będziemy rozróżniać owoce po ich smaku.

• Zapoznamy się z kolejnymi etapami produkcji papieru z drzewa, poznamy znaczenie wyrazów recykling i makulatura,  będziemy wiedzieć do jakiego koloru kosza należy segregować papier.

• Zapoznamy się z pracą stolarza, rzeźbiarza i leśnika.

• Dowiemy się co to jest drzewo genealogiczne.

• Będziemy uczestniczyć z pomocą rodziców w konkursie pt. „Drzewo genealogiczne.”

21paź2021

1. „Mamo, tato, wolę wodę!”

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

2. „Dzieciaki Mleczaki”

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

30kwi2021

Miło nam poinformować, że nasze Przedszkole przystąpiło do OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „W  ŚWIECIE BAJEK”. Celem projektu jest upowszechnianie czytelnictwa i rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, rozmiłowanie w czytaniu naszych wychowanków od najmłodszych lat. Udział w projekcie nie kończy się z konkretną datą, ale otwiera drzwi do kolejnych działań na rzecz kształtowania wartości młodych ludzi.

Oprócz projektowych zadań proponowanych przez Wychowawców, zachęcamy do współpracy, która wypłynie z Waszych serc! Pozostajemy otwarci na Wasze rodzicielskie pomysły, podzielcie się
z innymi ciekawymi pozycjami bajek, a może tworzycie z dziećmi historyjki, opowiastki, bajki? WYSTARCZY JE TYLKO SPISAĆ I PRZESŁAĆ DO NAS, a my opublikujemy je w kolejnych numerach naszej przedszkolnej gazetki.

A może natrafiliście na ciekawą publikację i uważacie, że warto przeczytać tę konkretną książkę? Prześlijcie do nas jej tytuł i krótki opis wartościowej, ciekawej lub pełnej humoru, a może wzbogacimy nasze kąciki książki o wybrane pozycje książkowe?

Zabierzcie nas w podróż po świecie bajek, chętnie się przyłączymy!

Czekamy na Wasze ciekawe historie, relacje z niezwykłych przygód z książką, ilustrowane komiksy lub pomysły na okładki do Waszych ulubionych bajek.

Nawet najmniejsza propozycja z Waszej strony może okazać się inspiracją dla Innych.

Życzymy udanej podróży po świecie „ZACZYTANYCH”!